Zápas října, derby s Litvínovem táhne! Dokáží fanoušci vyprodat KV Arenu?

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 4. říjen 2023 16:44
Zápas října, derby s Litvínovem táhne! Dokáží fanoušci vyprodat KV Arenu? Foto: HC Energie Karlovy Vary

Za dva dny čeká Energii tradiční podkrušnohorské derby s Litvínovem a už nyní je jasné, že to bude zápas se vším všudy. Oba týmy hrají v úvodu sezony ve skvělé formě, a to vnímají i fanoušci, kteří se na páteční duel chystají ve velkém. Už nyní je totiž prodáno 4 tisíce vstupenek.

Souboje s Litvínovem patří pro karlovarské fanoušky k těm nejzajímavějším hned po derby s Plzní. Vše přiživily i souboje obou týmů ve čtvrtfinále play-off v letech 2008 a 2009, kdy v obou sériích uspěli energetici a došli si pro extraligové medaile. V případě výhry se Energie může dotáhnout špici tabulky, Litvínov může při shodě výsledků vystoupat až na samý vrchol.

FORMA SOUPEŘŮ

Litvínov válí. V úvodním kole sice padl v Pardubicích, poté ale vyhrál šest zápasů v řadě a se 17 body je třetí. Daří se ale i našim borcům, kteří zvládli uplynulý víkend za šest bodů – v pátek doma porazili Liberec a v neděli vyloupili Hradec Králové, odkud se body snadno nevozí. Výsledkem tak je aktuální pátá pozice, a to mají energetici k dobru ještě jedno utkání.

KOHO SLEDOVAT?

V týmu soupeře válí Jindřich Abdul, který je s 8 body nejproduktivnějším hráčem týmu a s  5 góly nejlepším střelcem mužstva. Pozadu ale nezůstává ani David Kaše či letní posily, jeho bratr Ondřej a exkarlovarský Petr Koblasa.

Energetiky výrazně táhne druhý útok Rachůnek – Gríger – Kangasniemi, který dohromady posbíral 20 bodů, pozadu nezůstávají ale ani jejich spoluhráči.

Samostatnou kapitolou jsou brankáři, jejichž souboj bude hodně zajímavé sledovat. Dominik Frodl je totiž s úspěšností 94,24% druhým nejlepším gólmanem extraligy, Matej Tomek je sedmý (92,21%).

NA DRUHÉ STRANĚ BARIKÁDY

V obou týmech najdeme hned několik hokejistů, kteří v minulosti oblékli dres soupeře. Za Litvínov dříve nastupoval obránce Matěj Stříteský, karlovarské barvy pak dlouhé roky hájil útočník Petr Koblasa. V Karlových Varech hráli i obránce Marek Baránek či další forvardi Nicolas Hlava a David Kaše.

PODPORA FANOUŠKŮ

Na co se energetici mohou v nové sezoně spolehnout, to je podpora fanoušků. Do KV Areny jich na úvodní dva domácí duely zavítalo vždy přes 4 tisíce a nejinak tomu bude i tentokrát, návštěvnost by měla překročit magickou hranici 5 tisíc. 

PR