Energii čeká domácí dvojzápas, v KV Areně vyzve Vítkovice a Budějovice

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 13. říjen 2022 18:14
Energii čeká domácí dvojzápas, v KV Areně vyzve Vítkovice a Budějovice foto: HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští hokejisté se po úspěších na venkovních kluzištích vrací na domácí led, a to hned dvakrát. V pátek vyzvou v KV Areně tým Vítkovic, v neděli Motor České Budějovice. Vstupenky na oba duely jsou již v prodeji, při včasném nákupu navíc můžete získat slevu až dvacet procent.

Díky posledním vítězstvím se Energie odlepila ode dna tabulky a drží jedenácté místo. V posledních utkáních navíc ukázala, že se nikoho nezalekne a dokáže obrat o body i favorizované soupeře. Po třineckých Ocelářích získali energetici skalp Sparty, mladoboleslavských Bruslařů a Dynama. Poslední tři jmenované týmy navíc byly na svém ledě, do doby než přijela Energie, neporaženy. Díky těmto výhrám si energetici připsali jedenáct bodů a jsou v současné době nejúspěšnějším týmem hrajícím venku. Na záda jim paradoxně s deseti body dýchá jejich páteční soupeř – Vítkovice Ridera. Tento fakt rozhodně slibuje zajímavou podívanou.

Předchozí týden byl pro energetiky jako na houpačce. V úterý na domácím ledě nestačili na Vervu Litvínov. Do čtvrtečního duelu proti mladoboleslavským Bruslařům vyráželi již bez asistenta trenéra Jakuba Grofa, který svou pozici opustil z rodinných důvodů a vrátil se na Moravu. Proti Bruslařům se v napínavém duelu prosadil pouze Dávid Gríger. Jeho gól však na získání tří bodů stačil, neboť Bruslaři si vylámali zuby na Štěpánovi Lukešovi, který ukázal, že má zpět svou formu.

Závěr týdne pak přinesl energetikům a jejich fanouškům obrovskou euforii, neboť v nedělním duelu Energie porazila lídra tabulky Dynamo Pardubice 4:2. Přitom to pro karlovarské ještě v polovině utkání nevypadalo vůbec růžově, protože Dynamo po brankách Lukáše Radila a Davida Ciencialy vedlo 2:0. Zlom přišel po přerušení hry kvůli prasklému plexisklu, kdy Jiří Černoch využil početní výhodu. Skóre srovnal Ondřej Beránek a Petr Koblasa poslal Energii do vedení. Výhru stvrdil v power-play trefou do prázdné branky Tomáš Vondráček.

"My rozhodně chceme být nepříjemní. A hlavně už se nechceme vrátit tam, kde jsme byli před zápasem. Musíme hrát rychlý, tvrdý hokej a žádného soupeře se nezaleknout. Liga je strašně vyrovnaná a jedině takto můžeme získávat body," myslí si Štěpán Lukeš, který i v utkání proti Dynamu kryl svému týmu záda.

V zápase proti týmu Vítkovice Ridera již bude na střídačce stát nový asistent trenéra Vojtěch Šik. "Jsem moc rád za nabídku, kterou jsem od Energie dostal, velice si ji vážím. Už se moc těším na práci v Karlových Varech, je to pro mě velká výzva," uvedl. Nový asistent se do Energie vrací po ročním působení v partnerském Sokolově, kde působil jako asistent trenéra, skills kouč a kondiční trenér.

PR