Přijíždí lídr z Pardubic. Porazí ho Energie i podruhé?

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 25. listopad 2022 11:31
Přijíždí lídr z Pardubic. Porazí ho Energie i podruhé? ilustrační, foto: HC Energie Karlovy Vary

Karlovarskou Energii čeká v pátek poslední utkání ze čtyřzápasové domácí série. A soupeř přijede velmi kvalitní. Poprvé v sezóně zavítá do lázeňského města pardubické Dynamo. To aktuálně okupuje první příčku tabulky a má na kontě jedenáct vítězství v řadě. Přibrzdí ho svěřenci trenére Bruka? Utkání startuje v 17:30.

O SOUPEŘI

Pardubická jízda je zatím obdivuhodná. První místo v tabulce, sedmibodový náskok na druhé Vítkovice. Nejvíce vstřelených branek a naopak nejméně inkasovaných. Celkem sedmnáct vítězství a pouze čtyři porážky. Úctyhodné je, že svěřenci trenéra Rulíka prohráli po šedesáti minutách pouze jednou a shodnou okolností to byly Karlovy Vary, které dokázaly začátkem října zvítězit na pardubickém ledě. Hned v dalším kole prohrála Dynamo v Brně po prodloužení. Od té doby však přemožitele nenašlo. Jedenáct vítězství v řadě je klubový rekord Pardubic. Podaří se šňůru ještě natáhnout? Nebo najdou energetici na lídra recept i podruhé?

Už před sezónou bylo jasné, že elitní pardubická letka bude rozdílová. A všichni hráči to zatím do puntíku splňují. Nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem Dynama je zkušený útočník Tomáš Zohorna (11+12). Stejný počet bodů má na kontě také Lukáš Radil (9+14). Necelý bod na zápas sbírá také třetí člen elitního útoku Robert Kousal (7+12). Nejproduktivnějším obráncem je osmnáctibodový Jan Košťálek (4+14). Pardubice mohou letos spoléhat také na fantastické výkony svých brankářů. Více utkání zatím odchytal Roman Will, jehož úspěšnost zásahů činí 93%. Ještě lépe si v téhle statistice veden Dominik Frodl s úspěšností 94,17%. První vzájemný duel s Energií odchytal prvně jmenovaný. Kdo dostane důvěru v pátek?

Poslední zápas odehrálo Dynamo v úterý. Představilo se na horkém vítkovickém ledě. Šlo o duel prvního celku s druhým a papírové předpoklady se reálně vyplnily. Bylo to utkání jako řemen, opravdová reklama na hokej. Oba celky ukázaly, že jsou na špici tabulky právem. Očekávala se defenzivní bitva s minimem branek. Opak byla pravdou. Domácí Vítkovice šly do vedení už v úvodní minutě. Pardubičtí však dokázali dvěma góly během pětadvaceti vteřin otočit skóre na svou stranu. První třetina skončila 2:2, celý zápas pak 4:4. Rozhodlo se až v nájezdech, ve kterých byly hosté šikovnější a odvezli si dva body. V zápase se dařilo hráčům, kteří v minulosti prošli karlovarskou Energií. V dresu Vítkovic dvakrát skóroval Rastislav Dej, na druhé straně pálil dvakrát během jednoho střídání do černého obránce Tomáš Dvořák.

Z KABINY ENERGIE

Duelem s Pardubicemi zakončí Energie sérii čtyř zápasů hraných na domácím ledě. Z uplynulých třech soubojů vyválčili svěřenci trenéra Bruka 5 bodů. Jistě by rádi ještě nějaký bod do sbírky přidali. V posledním utkání proti Mladé Boleslavi zvládli energetici samostatné nájezdy, což pro ně může být důležitá psychická vzpruha. Brankář Vladislav Habal chytil všechny čtyři pokusy soupeře. Trestné střílení navíc lapil také v základní hrací době. Letos tak z téhle speciální dovednosti ještě neinkasoval a má na kontě již deset vychytaných nájezdů.

Kromě karlovarského muže s maskou zazářil také finský obránce Joona Huttula. V zápase jeden gól dal, u dalšího si připsal asistenci a byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu. Důvěru dostával v přesilových hrách. Trenéři mu zkrátka zatím věří. Doufejme, že jim bude důvěru oplácet i nadále. Kromě finského zadáka se gólově prosadili ještě útočníci Dávid Gríger s Danielem Kružíkem. V nájezdech skórovali Energetici hned dvakrát. Vítěznou trefu si připsal povedenou střelou zápěstím kapitán Jiří Černoch.