×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

V těchto dnech vrcholí na scéně na náměstí Míru večerní zkoušky komedie „Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho“, která je letošní novinkou festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem. Premiéra s Dianou Tonikovou v roli Burkeho a Milanem Šteindlerem, který si zahraje vdovu Outěchovou, se uskuteční v sobotu 2. července od 21 hodin. Festival začal už 19. června doprovodným programem. V průběhu července nabídne divákům kromě premiéry dalších 10 představení komedie „Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho“ a také čtyři reprízy inscenace „Romeo a Julie“ v nastudování Spolku Kašpar. Tečkou za festivalem bude 25. července večer Slam Poetry All Stars.

Krátce po půlnoci z 28. na 29. června dostali strážníci ze služebny Městské policie Skvrňany oznámení o podivném chování dvou lidí ve Vojanově ulici. Když se vydali celou věc prověřit, na místě zjistili, že se jedná o ženu, která seděla na lavičce, držela se za břicho a bolestí se svíjela v křečích. Muž, který stál u ní, strážníkům sdělil, že dvacetiletá žena je jeho přítelkyně a že před dvěma dny měla užít drogu. Městští policisté přivolali záchrannou službu a sledovali zdravotní stav ženy až do příjezdu sanitky, která ji převezla do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Zdroj: Městská policie Plzeň

středa, 29. červen 2022 15:16

Seniorská obálka pomáhá záchranářům

Seniorská obálka již čtyři roky pomáhá v situacích ohrožení zdraví nebo života. Je to tiskopis obsahující informace o medikaci, nemocech a kontaktech na osobu blízkou, který v případě potřeby složkám Integrovaného záchranného systému (zdravotníkům, hasičům a policii) umožňuje urychlit záchranu života. Tiskopis je označen názvem I.C.E. karta (In Case of Emergency), což znamená „použít v případě nouze“.

Děti na základních a mateřských školách na Stříbrsku se v uplynulých dnech mohly  těšit na zajímavou návštěvu. Zavítali totiž za nimi policisté, aby si s nimi popovídali o zásadách bezpečného chování a ukázali jim výstroj, výzbroj a služební vozidlo.

Ústav jazykové přípravy (UJP) Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) připravil pro ukrajinské uprchlíky, kteří v září nastoupí na některou z fakult ZČU, bezplatné intenzivní kurzy češtiny. Probíhají od začátku června do 16. září. Kurzy navštěvuje přibližně 60 budoucích studentů ZČU, kteří jsou rozděleni do čtyř skupin po 15. Výuka probíhá každý všední den od 8.30 do 12.00 hodin v kampusu ZČU na Borských polích. Účastníci kurzu tak absolvují přibližně 420 hodin češtiny. V závěrečném testu by měli dosáhnout minimálně na jazykovou úroveň A2.

Městská policie  dohlíží na bezpečnost dětí  na přechodech pro chodce  v blízkosti školních zařízení celoročně. Na závěr školního roku ji čeká nejen zvýšený dohled u vytipovaných základních škol, ale poslední den se  hlídky zaměří i na zvýšenou kontrolu zákazu požívání a podávání  alkoholu dětem a mladistvým. Středem pozornosti budou především parky  a další  odpočinková místa, kde  se  mladí lidé  po vyučování  často scházejí.

V plzeňském čtvrtém městském obvodě začíná dlouhodobě plánovaná rekonstrukce Červenohrádecké ulice spojující Újezd a Červený Hrádek. Investory rozsáhlé stavební akce jsou město Plzeň a Správa a údržba silnic Plzeňského kraje. Stavba, která zahrnuje kompletní rekonstrukci komunikace, vybudování chodníků a cyklostezek, veřejného osvětlení, dešťové kanalizace a přeložky inženýrských sítí, vyjde na téměř sto milionů korun. Opravou projde úsek od křižovatky Hrádecká x Staroveská před křižovatku s ulicí K Fořtovně. Rekonstrukce si vyžádá dlouhodobější omezení v dopravě a hotova by měla být v srpnu 2024.

Lvi berberští, kteří žijí na místě současného výběhu vybudovaného v roce 2022, se nyní budou prohánět jeho zmodernizovanou verzí. Ta byla doplněna o nové bezpečnostní prvky tak, aby splňovala nově přijaté legislativní a veterinární požadavky, jež se týkají chovu lvů. Úpravy spočívají například v rozšíření vodního příkopu na šířku celých osmi metrů s pohledovou vyhlídkou od hlavní pokladny. Prosklené zábradlí na vyhlídce má nyní délku 26 metrů.

Řešíte vy nebo někdo ve vašem okolí potíže se sluchem? Máte pocit, že hůř slyšíte? Organizace Tichý svět poskytuje zdarma komplexní podporu v podobě sociálních služeb lidem se sluchovými obtížemi a mimo jiné poskytuje podporu a poradenství i lidem, kteří o sluch přišli či přicházejí v průběhu života, např. ve stáří.

Během července nechá Správa veřejného statku města Plzně opravit povrch vozovky s přilehlými parkovacími stáními v Komenského ulici. Stavba bude provedena po částech za úplné uzavírky pro dopravu. Firmě ROBSTAV k.s. za ni zaplatí 6,5 milionu korun včetně DPH.